17 aprīlis 2017

BAKMANS FRĒDRIKS Omce sūta sveicienus un atvainojas

Frēdriks Bakmans ir zviedru blogeris, publicists un rakstnieks, pasaulslavenā romāna Vīrs, vārdā Ūve autors. Viņa jaunā grāmata ir vienlīdz smeldzīga un smieklīga, tā apburs un iepriecēs katru, kuram jebkad ir bijusi vecmāmiņa. Omce sūta sveicienu un atvainojas ir neparasts stāsts par septiņgadīgo Elzu un viņas Omīti jeb kā viņa pati dēve Omce. 
Reti, kuram Omīte ies flirtēt ar policistiem, pirms tam apmētājot tos ar izkārnījumiem. Ieložoties zooloģiskajā dārzā. Bet mazajai meitene Omce ir vienīgais draugs un  kopā piedzīvo jauku brīžu, it īpaši, kad Omce stāsta pasakas par karalisti Miamasa, kur izdomātie tēli ir īsti un dzīvo blakus sienām.

Grāmata bija interesanta bija grūti nolikt malā un gribējas ātrāk izlasīt, zināt, kas notiks tālāk un galvenie tēli bija koši un daudzpusīgi. 
Omce sūta sveicienu un atvainojas liek padomāt par ģimeni un par tiem kuriem parasti pasveicinām ejot kāpņu telpu - kaimiņiem.
Grāmata, kurā katrs atradīs kaut ko no sevis un kura liks tev gan smieties, gan arī raudāt.
 Tāpat ar dialogi vienkārši, bet arī smieklīgi un lasīt bija viegli, labi uztverami.''Tētis un Elza pacietīgi stāv un samirkšķinās, jo viņiem ir aizdomas, ka viss nokārtosies. Jo Mamma var būt Mamma, tomēr viņa ir Omces meita. Vai atceraties vīrieti sudrabainajā mašīnā tieši pirms tam, kad piedzima Elza? Kad Mamma dzemdē, viņas darīšanās labāk nemaisīties.

Ir pagājušas apmēram trīsdesmit sekundes, kad gaitenī viss ievibrējas un gleznas pie sienas burtiski nodreb.

       -          ATVED ŠURP MANU MEITU, PIRMS ES TEVI NOŽŅAUDZU AR STETOSKOPU UN NOLĪDZINU SLIMNĪCU LĪDZ AR ZEMI, VAI SAPRATI?

Trīsdesmit sekundes bija krietni ilgāk, nekā Elza un Tētis paredzēja. Tomēr vēl pēc trim vai četrām sekundēm Mamma atkal ieaurojās:

       -          MAN PILNĪGI VIENALGA! ES ATRADĪŠU ŠAJĀ SLIMNĪCĀ STETOSKOPU UN TEVI NOŽŅAUGŠU!''

Grāmatai dodu 9/10Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru